" امارات متحده عربي " نام کشوري عربي است در جنوب غربي قاره آسيا و در شرق شبه‌جزيره عربستان، در خاورميانه و در بخش جنوبي خليج فارس واقع شده‌است. براساس اطلاعات موجود در ?? ـ ? ,?? طول شرقي، و در ?? ـ ? ,?? درجه عرض شمالي از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. مساحت امارات متحده عربي به غير از مساحت جزيره‌هاي تابعه در حدود ????? کيلومتر مربع مي‌باشد. محدوده? امارات متحده عربي: از شمال وشمال غربي خليج فارس ، از جنوب وجنوب غربي سلطنت عمان و عربستان سعودي ، از سمت مغرب به دولت قطر و عربستان سعودي ، واز سمت مشرق به درياي عمان و خليج عمان و سلطنت عمان محدود مي‌شود.

بنيادگذار و حاکمان امارات متحده عربي :

موسس و بنيادگذار حکومت امارات متحده عربي شيخ زايد بن سلطان آل نهيان بوده که با همکاري شيخ راشد بن سعيد آل مكتوم به تأسيس اين اتحاد همت گماردند. اولين نخست وزير در حکومت دولت اتحاد شيخ مکتوم بن راشد بود. پس از درگذشت مؤسس دولت اتحاد امارات، رئيس حکومت امارات در سال ???? (ميلادي) شيخ خليفه بن زايد و نايب رئيس و نخست وزير آن شيخ محمد بن راشد حاکم دبي هستند

اين کشور از پيوستن امارتهاي ابوظبي، دبي، عجمان، فجيره، شارجه و اُم القوين و راس الخيمه تشکيل گرديد. با توافق حکام، هر امارت قسمتي از قدرت خود را براي اداره آن امارت حفظ مي نمود. شيخ زايد بن سلطان آل نهيان بعنوان رهبر اين کشور برگزيده شد. ابوظبي نيز بعنوان پايتخت برگزيده شد.

با اکتشاف نفت در سال 1958در منطقه ابوظبي، اين کشور به يکي از ثروتمندتين کشورهاي منطقه تبديل شد. در سال 1966 در دبي نيز نفت کشف شد. اکتشاف نفت به پيشرفت و توسعه زيربناهاي اقتصادي و اجتماعي که از اصول اوليه جوامع مدرن مي باشد، کمک بسياري نمود. آموزش، بهداشت، توسعه جاده ها، خانه سازي و رفاه اجتماعي در تقدم قرار گرفتند. امتياز و اعتبار اين پيشرفتها را مي توان تا حد زيادي به حکام پيشين و فعلي دبي نسبت داد.


دبي يا (دوبي) يکي از اميرنشين‌هاي هفت‌گانه امارات متحده عربي است.
دبي بيشترين جمعيت را در ميان اين هفت امارت دارد و دومين امارت بزرگ آن، و با تنها 5 درصد از مجموع وسعت خاک امارات عربي متحده (4.114 کيلومتر) بعد از بزرگترين امارت ابوظبي (67.340 کيلومتر) با بيش از 85 درصد از کل مساحت امارات متحده عربي مي‌باشد.


دبي از ديگر امارت‌هاي امارات متحده عربي متمايز مي باشد از اين لحاظ که درآمد نفت آن تنها 6% از توليد ناخالص داخلي را تشکيل مي دهد و اکثر درآمد امارت دبي از منطقه آزاد جبل علي يا (
JAFZ)، فروش ملک به اتباع خارجي در مناطق آزاد، اعطاي اقامت، صدور مجدد کالا (Re-Export)، ترانزيت مسافر و کالا و هم چنين قسمت بزرگي نيز از گردشگري و ديگر خدمات مالي و تجاري تشکيل مي گردد. تأسيسات و پيشرفت هاي زياد در صنايع و فعاليت هاي مختلف در دبي باعث شده تا توجهات جهاني را در تمام زمينه ها و پروژه ها جلب کند، از جمله رويدادهاي ورزشي و کنفرانس ها.

زبان و دين: زبان رسمي عربي است اما انگليسي، هندي، اردو، مالايي و تميل نيز بصورت گسترده صحبت مي شود. اسلام، مذهب و دين رسمي مي باشد.

امارت دبي با مساحت 3885 کيلومتر مربع بعد از ابوظبي، دومين امارت بزرگ کشور امارات متحده عربي مي باشد. شهر دبي که مرکز اين امارت مي باشد، در کنار خور دبي (يک ورودي آب از دريا به داخل خشکي) قرار دارد. اين شهر در اطراف اين خور گسترش يافته است ولي اکنون شهر در امتداد خط ساحلي و در جهت جنوب غربي به سمت ابوظبي در حال گسترش مي باشد. خور دبي با طولي برابر 15 کيلومتر تنها 500 متر عرض دارد. سه پل و يک تونل زير آبي ارتباط بين دو طرف خور را فراهم مي سازند. اين خور شهر را به دو بخش "ديره" در شمال و "بردبي" در جنوب تقسيم کرده است.

بخش بردبي شامل مناطق اُودمتا، ستوا، کرامه، جُميرا و اُم سقيم مي باشد و کمي دورتر در راه ابوظبي به منطقه جبل علي مي رسيم که جنوبي ترين بخش شهر مي باشد و به خاطر اسکله و منطقه آزاد تجاري واقع در آن معروف مي باشد. جاده اي که شهر را به ابوظبي و جبل علي وصل مي نمايد، بزرگراه معروف شيخ زايد مي باشد. يک بزرگراه هشت بانده که در دو طرف آن، آسمان خراش هاي فراواني مشاهده مي شوند. بخش ديره نيز شامل منطقه القرهود در نزديکي فرودگاه و منطقه تازه توسعه يافته مدريف مي باشد.

دبي در سال 1830 يک آبادي کوچک بود با ساکنيني که از راه ماهيگيري، استخراج مرواريد و کشاورزي در مقياسي کوچک امرار معاش مي کردند. در آن زمان، دبي توسط شاخه اي از قبيله بني ياس از وادي ليوا در جنوب، جايي که هم اکنون شهر ابوظبي قرار دارد، اداره مي شد. خانواده آل مکتوم که اکنون نوادگان آنها کشور را اداره مي کنند، رهبري اين قبيله را به عهده داشتند. تا سال 1800 تغيير خاصي در دبي بوجود نيامد تا اينکه شيخ مکتوم بن حشر آل مکتوم، حاکم وقت، معافيتهاي مالياتي را براي تجار خارجي وضع نمود و اين باعث گرديد تا تجار زيادي محل تجارت خود را از ايران و منطقه شارجه به دبي منتقل نمايند. بعدها انگليس يک خط کشتيراني بين دبي و هند و ساير بنادر مهم منطقه برقرار نمود.

boyfriend cheat blog.smartofficecloud.com i cheated on my boyfriend what do i do
                          TEL:9821  44 20 23 27
تمامي  خدمات اين وبسایت، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
FOLLOW US ON:
طراحی سایت و بهینه سازی سایت: پیام آوران پارسیان